reliable & timely door to door delivery

Пересилання культурних цінностей з України

Пересилання  культурних  цінностей

Вивезення, тимчасове вивезення, у тому числі шляхом пересилання, культурних цінностей (картин, музичних інструментів, посуду та інших ужиткових предметів, виготовлених до 1950 року) за межі митної території України дозволяється за наявності свідоцтва на право вивезення. Видачу свідоцтв здійснює Державна служба контролю або уповноважений Державної служби контролю з певною територією обслуговування в таких містах:

 

Місцезнаходження уповноваженого Державної служби контролю

Територія обслуговування

м. Київ Житомирська, Київська, Луганська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернігівська області, м. Київ
м. Дніпропетровськ

 

Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Полтавська області
м. Львів Волинська, Львівська, Рівненська, Тернопільська області
м. Одеса Вінницька, Запорізька, Одеська області
м. Сімферополь Автономна республіка Крим, м. Севастополь
м. Чернівці Івано-Франківська, Хмельницька, Чернівецька області
м. Ужгород Закарпатська область
м. Херсон Херсонська, Миколаївська області

 

У свідоцтві на право пересилання повинна бути вказана вартість (не більше 200 євро), а також зазначено, що „Поданий предмет не є культурною цінністю і може бути пересланий у міжнародному поштовому відправленні”. 

Свідоцтво дійсне упродовж 6 місяців від дати його видачі. 

 Пересилатись може лише ліцензійна аудіо- та відеопродукція з голограмами та зі свідоцтвом про здійснення аудіо-відео контролю. 
Якщо відправник відправляє багато речей одного найменування (книги,  сувеніри, новий одяг або взуття у великій кількості), бажано, щоб він подав накладну, де були б вказані кількість предметів та їх вартість (не більше 150 євро/160 дол. США в одному МПВ). Потрібно також  вказувати, які саме книжки пересилаються – дитячі, художні, підручники, технічна література, історична література тощо. 

Міжнародні поштові відправлення під час перетину митного кордону України пред’являються операторами для митного контролю. Митні органи мають право вилучати в установленому законодавством України порядку предмети, заборонені законом до пересилання у міжнародних поштових відправленнях або відправлені з порушенням митного законодавства України.