reliable & timely door to door delivery
Відстеження вантажу
Тип сервісу
Номер посилки/замовлення
  • Головна
  • Новини
  • З 1 січня 2016 року Україна відмовиться від додаткового імпортного збору

З 1 січня 2016 року Україна відмовиться від додаткового імпортного збору

20 липня 2015, 13:51

Уряд України наприкінці лютого ввів додатковий імпортний збір ставками 10% і 5%. Додатковий імпортний збір стягується з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:

10 % - для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу України. 

В цю групу включено також міжнародні поштові відправлення (МПВ) фізичних осіб, митна вартість яких перевищує 150 Є, а також всі імпортні товари такі як одяг, взуття, електроніка, побутова техніка, господарські товари домашнього вжитку, продукти харчування тощо, які ввозяться українськими компаніями для подальшого продажу в Україні.

Таким чином сумарні мита та податки, які сплачуються на кордоні, склали 40% вартості товарів. Таке нововведення, на фоні подорожчання логістичних витрат через ріст цін на пальне, спричинило практично 3-х кратний ріст цін на товари першої необхідності імпортного походження. Так вартість зарубіжних товарів, які можна знайти в інтернет-магазинах Канади чи Америки, в Україні є в 2-3 рази вища в доларовому еквіваленті.  

Тому послуга доставки з інтернет-магазинів Америки та Канади є на сьогодні ще економічно доцільнішою, ніж торік. Також вона стала ще доступнішою, оскільки Корпорація Міст та Міст Америка суттєво знизили тарифи на доставку товарів зі своїх інтернет-магазинів до рук споживачів в Україні. Так, доставка пакунка з американського інтернет-магазину буде коштувати від $11.

Скасування імпортного збору повязано з тим, що його введення з самого початку було проблематичним. Україна входить в Світову організацію торгівлі (СОТ), і з СОТ  це рішення від початку узгоджено не було.

Країни - члени Світової організації торгівлі закликають Україну скасувати додатковий імпортний збір не пізніше кінця 2015 року.

Україна розуміє, якщо не виконує зобов"язань, як член СОТ, то будуть запроваджені  певні обмеження щодо експорту.

Отже додаткові кошти, які приходять від імпортного мита, не настільки великі, щоб ризикувати падінням експорту. "Додатковий імпортний збір - уже ухвалено рішення, що його буде скасовано з 1 січня 2016 року", -  сказала заступник міністра фінансів Олена Макеєва в ході засідання колегії Міністерства фінансів.
Теми:  Уряд, України, міжнародні, поштові, відправлення, Америки, Канади, імпортний збір, мита, податки, доставки, інтернет-магазинів, СОТ, торгівлі, експорту, митні, фінансів